O nás

Matertera znamená v překladu z latiny “sestra maminky”. V našem pojetí symbolizuje ženu, která podává pomocnou ruku v časech, když není maminka anebo někdo blízký přítomnen a člověk se ocitá v nejistém prostředí, kde se musí adaptovat na nové podmínky. Smyslem Matertery je pomáhat migrantkám překonávat bariéry a společně se podporovat v osobním a profesním růstu. Tvoříme komunitu žen, co se rozhodly žít své sny.

Helena Masníková

Pozice: Programová ředitelka, fundraiserka a lektorka

Kontakt: helena@matertera.cz

Ráda provádím ženy na cestě jejich profesního a osobního růstu. Baví mě sledovat vznik nových projektů i přátelství, která v naší komunitě vznikají. V rámci Matertery se starám o chod organizace a tvorbu nových kurzů a seminářů.

Anna Darašenka

Koučka a průvodkyně žen na jejich cestě životem

Jana Landsingerová

Svět je malý, a tak se díky pěknému setkání i já můžu přidat do týmu Matertery.

Věnuji se teď hlavně maminkovským povinnostem, ale mé „duševní“ zázemí je v sociální ekologii a volnočasovém lektorování pro děti i dospělé.

Zabývám se především finančním řízením projektů Matertery a personálním zajištením. 

Fotografie z akcí Matertery

Naše projekty cílí na migrantky a ženy samoživitelky. Vycházíme z naší osobní zkušenosti a zároveň i dlouholeté praxe v integračních neziskových organizacích. Koukáme na svět očima těch, které chceme podporovat. A v tom je naše síla!

Academy Hampton Linen Shirt
Twist Top from Privilege
Zodiac Satin Slip Dress
Atmos Delilah Ruffle Playsuit