Projekty

Matertera se zaměřuje na realizaci projektů, které vedou k podpoře migrantek v osobním a profesním růstu. Snažíme se o to, aby naše aktivity byly finančně dostupné všem ženám a proto je většina aktivit zdarma či za symbolický poplatek. Děkujeme všem dárcům, partnerům a institucím za důvěru, díky které můžeme naši činnost vykonávat!

Power UP

Jméno projektu

Power UP: Empowering and Upskilling women with a migrant background to foster their social and labour inclusion (2019-1-BG01-KA204-062546)

Rok realizace

2019 – 2021

Dárce

European Union, Erasmus +

Více informací o projektu

Power-up je náš první mezinárodní projekt. Jeho cílem je ve spolupráci s projektovými partnery vytvořit řadu výstupů, které pomohou migrantkám v osobním a profesním rozvoji a profesionálům ukážou nové přístupy a metody v oblasti integrace cizinců. Výstupy budou k dispozici v pěti národních jazycích: angličtina, bulharština, španělština, portugalština a čeština. Partnerské konsorcium se skládá ze čtyř organizací EU – Gender Alternatives Foundation (BG), Solidaridad sin Fronteras (ES), Mindshift (PT) a Matertera (CZ).

Facebookové stránky projektu

Ženy sobě

Jméno projektu

Ženy sobě

Rok realizace

2020

Dárce

MHMP, Integrace cizinců

Více informací o projektu

Projekt Ženy sobě se zaměřuje na tvorbu komunity žen, vzájemné sdílení znalostí a dovedností a podporuje odvahu tvořit a prezentovat. V rámci projektu budeme rozvíjet koncept časové banky, uskutečníme řadu networkingových setkání a pomocí mentoringu připravíme účastnice online kurzu na realizaci vlastních workshopů a eventů. Aktivity jsou uzpůsobeny aktuální situaci COVID 2019 a přesouvají se do online prostoru.

Vlastní cestou

Jméno projektu

Vlastní cestou

Rok realizace

2020

Dárce

MHMP, Integrace cizinců

Více informací o projektu

V rámci projektu Vlastní cestou uskutečníme na podzim roku 2020 dva kurzy. Jedním z nich bude další kolo Osobního Start-upu, na kterém budeme s účastnicemi rozvíjet jejich projekty a druhým je kurz zaměřený na orientaci na trhu práce v České republice. Aktivity budou doplněny o individuální konzultace na míru a inspirativní storytellingová setkání.

Archiv

Woman UP

Women-up

Jméno projektu: Women-up
Rok realizace: 2018 – 2019
Dárce: T-mobile, program Mluvme spolu

Women-up byl náš první projekt, který nás mnohému naučil. Pomohl nám vybudovat zdravé jádro komunity okolo Matertery a poznaly jsme řadu inspirativních žen. Některé z nich se staly členkami týmu. Položily jsme základy časové banky, která funguje na bázi vzájemného sdílení znalostí a dovedností. Podpořily jsme více než 16 žen v rozvoji jejich projektů skrze Osobní start-up a některé z účastnic své sny přeměnily v realitu. Zorganizovaly jsme řadu networkingových setkání, vzdělávacích seminářů i dva víkendové pobyty.

Uspesne-migrantky

Úspěšné migrantky

Jméno projektu: Úspěšné migrantky: inspirace a kurzy profesního rozvoje
Rok realizace: 2019
Dárce: MHMP, Integrace cizinců

Řada žen zapojených do našich aktivit hledá cesty, jak se uplatnit na trhu práce v České republice. Projekt Úspěšné migrantky nám umožnil vytvořit kurz zaměřený na podporu začínajících podnikatelek. Účastnice byly kromě kurzu podpořeny i formou individuálních konzultací na míru, které bycházely vstříc jejich konkrétním potřebám. Zpracovaly jsme také tematické inspirativní příběhy z oblasti podnikání, které jsme doplnily o pracovní listy.

Podporují nás