O nás

Matertera znamená v překladu z latiny “sestra maminky”. V našem pojetí symbolizuje ženu, která podává pomocnou ruku v časech, když není maminka anebo někdo blízký přítomnen a člověk se ocitá v nejistém prostředí, kde se musí adaptovat na nové podmínky. Smyslem Matertery je pomáhat migrantkám překonávat bariéry a společně se podporovat v osobním a profesním růstu. Tvoříme komunitu žen, co se rozhodly žít své sny.

Nastassia Anishchanka

Pozice: Programová ředitelka, projektová manažerka, lektorka a mentorka

Kontakt: nastassia@matertera.cz

Ráda vymýšlím a realizuji aktivity, které usnadňují život, pomáhají na cestě k sebepoznání, integraci a umožňují profesní a osobní rozvoj žen. Učím se od každého, koho potkávám, protože věřím, že spolu dokážeme víc, než každý zvlášť! Věřím, že díky tvořivé a přátelské atmosféře v Materteře zlepšujeme svět kolem nás i samy sebe.

Anna Darašenka

Pozice: projektová manažerka, koordinátorka vzdělávání, tvůrkyně programů a projektů pro ženy

Kontakt: anicka@matertera.cz

Věřím, že každá žena je tvůrčí bytost a také je nejlepší odbornicí na sebe sama a svůj život. Je mi potěšením být průvodkyni na cestě rozvoje každé z vás. V Materteře se věnuji práci s komunitou, tvorbě programů pro ženy, organizačním věcem, poradenství, koučinku a lektorování

Kristina Kvetenadze

Pozice: projektová manažerka, poradkyně a lektorka

Kontakt: kristina@matertera.cz

Ráda poslouchám a poskytuji podporu ženám s jiných kultur, které potřebují mluvit o všem možném a nemají s kým. Baví mě pomáhat s orientací v českém prostředí a posilovat chuť žen do života v nové zemi. Jako cizinka mám s nacházením vlastní cesty osobní zkušenost, kterou ráda předám dál.

Anastasia Yanina

Pozice: kariérová poradkyně a lektorka

Kontakt: stazka@matertera.cz

Fascinuje mě rozmanitost kariérních cest různých lidí. Tématu kariérního rozvoje jsem se začala věnovat již na vysoké škole a později se z toho stal koníček spojený s prací. Věřím, že rovnováha mezi prací a osobním životem je klíčová pro spokojenost a úspěch každé z nás. Když dokážete snít, můžete i realizovat!